DUŻY FORMAT

DUŻY FORMAT czyli płyty wielkich rozmiarów, sięgają nawet ponad 3 metrów długości. Z dużego formatu płyt można wykonać każdą powierzchnię ściany, podłogi czy fasady, jak również nadaje się na tarasy, schody, kominki, blaty i wyspy kuchenne.

To uwielbiany wybór architektów – Idealny do przestronnych wnętrz

W Polsce nazywane są SPIEKAMI KWARCOWYMI a to nic innego jak GRES PORCELANOWY WIELKOFORMATOWY i tak mówią o nim w Italii, skąd się wywodzi (gres porcellanato).

WIELKOFORMATOWE PŁYTY GRESOWE to mieszanka naturalnych minerałów – piasku kwarcowego, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych, którą wypieka się w specjalnych piecach hybrydowych w temperaturze powyżej 1200°C.

Gotowy produkt jest 100% naturalny i ekologiczny ponieważ stosuje się do ich zdobienia tylko bezpieczne dla zdrowia i przyrody składniki.

Spieki kwarcowe imitują najczęściej: kamień , drewno, beton, marmur, metal czy rdzę. Spiek rdzawy – corten – jest idealny do wnętrz w stylu industrialnym, loftowym. Szeroka gama wzorów, kolorów i struktur daje ogrom możliwości niecodziennych stylizacji wnętrz. To wygodna alternatywa dla kamienia, który czasami jest problematyczny do położenia w danym wnętrzu z racji swojej wielkości i wagi.

Włoski design, wysoka jakość materiału podkreśli każde wnętrze,

czyniąc je eleganckim i luksusowym.